cADQEJvLfE8-958x250

Говорячи про носкість хутра варто розрізняти два поняття: зносостійкість і строки носки. Зносостійкість шкурок визначається за трьома властивостями: міцністю самого хутра, міцністю шкіряного полотна, та міцністю в’язки хутра з шкіряною основою. Чим кращі ці властивості, тим вища міцність шкурки в цілому, і, відповідно, довший строк носкості виробу з такого хутра.

Порівняння зносостійкості здійснюється в балах, де носкість хутра видри прийнята за 100 балів = 20 зимових сезонів.

Видра не щипана 100
Видра щипана 95
Ведмідь бурий і чорний 95
Бобер річковий не щипаний 90
Морський котик натуральний 85
Бобер річковий щипаний 85
Нерпа (тюлень) натуральна 80
Соболь натуральний 80
Нерпа (тюлень) фарбована 75
Видра щипана 95
Єнот фарбований 75
Морський котик фарбований 70
Норка натуральна 70
Куниця м’яка натуральна 65
Соболь фарбований 65
Єнот фарбований 60
Каракуль 60
Песець голубий 60
Норка фарбована 55
Овчина 55
Куниця м’яка фарбована 50
Ондатра 45
Песець білий 45
Лисиця натуральна 40
Нутрія не щипана 40
Лисиця фарбована 35
Ондатра фарбована 35
Рись натуральна 30
Нутрія щипана 25
Рись фарбована 20
Козлик 15
Каракульча 15
Шиншила 15
Кролик 12

Багато змінилося з того часу, коли були проведені дослідження, на результатах яких створювалася дана таблиця. Без змін залишилася лише відносна пропорція зносостійкості по видам хутра. На сьогодні, абсолютна зносостійкість хутра скоротилася більш ніж в два рази від значень, поданих в таблиці. Звичайно, значно кращими стали режими догляду та умови вирощування тварин, сучасні технології виправки і обробки хутра. Суттєво змінилися саме умови експлуатації виробів. Раніше хутровий виріб був великою цінністю та одягався рідко, а зараз хутро вже не є предметом розкоші для багатьох. Експлуатація виробів стала більш інтенсивною, що значно знизило строки зносостійкості.

Головна порада від професіоналів Tykafurlux – в сезон хутровий виріб носити як можна частіше, не даючи йому застоятися в шафі. Зимове сонце та морозний вітер лише покращать його зовнішній вигляд. Пам’ятайте, що за хутровим виробом потрібно ретельно доглядати і в міжсезоння. Спеціальну хімчистку та зберігання варто довіряти лише професіоналам, тоді наступної зими ви одягнете її як нову!

З любов’ю до Вас, компанія «Tykafurlux».